Wyszukiwarka

Nowoczesne amplitunery kina domowego można porównać do szwajcarskiego scyzoryka. Choć na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo i oferują taką samą funkcjonalność, to bliższe oględziny ujawniają subtelne, acz znaczące różnice, które wpływają na to, jaki efekt możemy osiągnąć w domowym zaciszu. O różnicach pomiędzy naszymi amplitunerami Yamaha z linii RX-xxA dowiecie się z naszego artykułu.

W 2003 roku Yamaha zaprezentowała premierowe urządzenia, wyposażone w autorski system multiroom o nazwie MusicCast, ale świat nie był jeszcze gotowy na takie rozwiązania. Minęło jednak trochę czasu i teraz w niemal każdym domu stoi bezprzewodowy router Wi-Fi. Z tego też powodu urządzenia z rodziny MusicCast cieszą się obecnie ogromnym powodzeniem. Jesteście ciekawi, jak to się zaczęło? Zapraszamy do lektury.

System MusicCast to centrum domowego audio, w którym użytkownik znajdzie liczne funkcjonalności ułatwiające wykonywanie codziennych czynności. Jedną z nich jest choćby budzik, który może obudzić nas ulubioną muzyką. W naszym filmie pokazaliśmy, jak go poprawnie skonfigurować na przykładzie popularnego głośnika MusicCast 20 oraz aplikacji sterującej MusicCast Controller.

Yamaha już wkrótce wprowadzi do oferty najnowszy amplituner kina domowego. Będzie to otwierający referencyjną serię AVENTAGE model RX-A2A. Urządzenie wykorzystuje wiele rozwiązań charakterystycznych dla wysokiej klasy konstrukcji, w tym obsługę Dolby Atmos® z wirtualizacją wysokości, Dolby Vision, HDR10+, DTS:X®, 8K60B, 4K120AB, funkcje stworzone dla graczy komputerowych, a także unikatowe rozwiązania Yamahy – MusicCast, MusicCast Surround i YPAO® R.S.C. z pomiarem wielopunktowym. Na zewnątrz uwagę przykuwa nowa stylistyka amplitunera.

Najnowsze amplitunery kina domowego Yamahy całkowicie zrywają z dotychczasową stylistyką i wprowadzają nowe nazewnictwo oraz wiele nowoczesnych udogodnień, ale zachowują przy tym sprawdzone i cenione przez użytkowników rozwiązania, m.in. system MusicCast, funkcję MusicCast Surround oraz układy Cinema DSP 3D i YPAO. Dzięki temu obie konstrukcje dostarczają niesamowicie angażujący dźwięk przestrzenny i krystalicznie czysty obraz, sprawiając, że każda scena filmowego seansu lub utwór muzyczny stają się niemal realnym wydarzeniem, w którego centralnym miejscu znajduje się użytkownik.

Yamaha udostępniła najnowszą aktualizację oprogramowania dla swoich urządzeń z rodziny MusicCast. Dzięki niej amplitunery AV z serii RX-Vx85 oraz Aventage RX-Ax80 zyskają nowe, użyteczne funkcje: kompatybilność z AirPlay 2, Spotify Connect dla darmowych kont Spotify oraz HDMI eARC.

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej