Wyszukiwarka

Yamaha rozszerza swoją ofertę o sieciowy amplituner stereo MusicCast R-N803D. Yamaha chce w ten sposób udoskonalić jakość dźwięku i podwyższyć poziom funkcjonalności tego typu urządzeń. Aby zrealizować postawione cele, projektanci sięgnęli po najlepsze układy i komponenty elektroniczne wywodzące się z koncepcji ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology). Model R-N803D jest także pierwszym na świecie urządzeniem hi-fi wyposażonym w układ YPAO R.S.C. System ten pozwala automatycznie skalibrować parametry pracy pod kątem dopasowania dźwięku do akustyki pokoju. Nowy amplituner kompatybilny jest także z systemem sieciowym MusicCast i obsługuje radio cyfrowe DAB+.

Konstrukcja amplitunera bazuje na koncepcji ToP-ART, której celem jest wierne zachowanie integralności sygnału audio. Urządzenie łączy symetryczny układ z najkrótszym możliwym torem sygnałowym i niezwykle sztywnym chassis. Ostatni z elementów wyposażony jest w specjalną ramę Art Base wykonaną z żywicy, której zadaniem jest absorbowanie niepożądanych wibracji. Rozwiązanie to utrzymuje dźwiękową czystość i precyzję stereofonicznego obrazu muzyki na najwyższym możliwym poziomie, zapewniając tym samym niewiarygodną jakość dźwięku. Symetryczny wzmacniacz mocy z bezpośrednim układem obwodów wto konstrukcja typu push-pull. W sekcji wyjściowej projektanci zastosowali łącznie osiem bipolarnych tranzystorów mocy - po cztery na kanał. Ponadto dzięki zminimalizowaniu długości torów sygnałowych możliwe było obniżenie impedancji, zapewniając doskonałą siłę napędową z maksymalną mocą wyjściową sięgającą 145 W na kanał.

Gwarancją doskonałego dźwięku ma być także optymalne dopasowanie systemu muzycznego pod kątem akustyki pomieszczenia odsłuchowego. MusicCast R-N803D jest pierwszym na świecie amplitunerem stereo i pierwszym urządzeniem hi-fi w ogóle, które wyposażone zostało w układ YPAO (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). Ta słynna technologia dotychczas stosowana była wyłącznie w amplitunerach kina domowego i soundbarach. Zadaniem specjalnego układu jest określenie kształtu pokoju, materiału pokrywającego ściany i pozycji głośników, a następnie automatyczne dopasowanie parametrów dźwięku tak, aby zapewnić idealną odpowiedź i jakość brzmienia. Dzięki zastosowaniu bardziej zaawansowanego układu YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) możliwa jest aktywna korekcja wczesnych odbić dźwięku, co ma znaczący wpływ na ostateczną naturalność dźwięku.

Producent zapewnia, że nowy model potrafi wydobyć piękno muzyki zapisanej w formatach wysokiej rozdzielczości. MusicCast R-N803D kompatybilny jest ze źródłami dźwięku hi-res i obsługuje pliki DSD 5,6 MHz, AIFF/WAV/FLAC 192 kHz/24 bity oraz Apple Lossless 96 kHz/24 bity. Precyzję odwzorowania cyfrowych sygnałów gwarantuje zaawansowany przetwornik C/A ESS SABRE 9006AS, który zapewnia bardzo wysoki stosunek sygnału do szumu i w połączeniu ze specjalnym modułem sieciowym Yamahy perfekcyjnie wydobywa wszystkie niuanse brzmieniowe ze źródeł hi-res. MusicCast R-N803D kompatybilny jest z systemem sieciowym multiroom Yamaha MusicCast. Dzięki niemu użytkownik może przesyłać dźwięk pomiędzy domowymi urządzeniami audio znajdującymi się w różnych pomieszczeniach w domu. Tak jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, model ten umożliwia bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku ze smartfonów lub tabletów poprzez Bluetooth lub AirPlay, a dzięki Wi-Fi także muzyki udostępnionej w domowej sieci bezprzewodowej. MusicCast R-N803D pozwala także odtwarzać muzykę z serwisów strumieniowych oraz radia internetowego.

Swoją wszechstronność amplituner zawdzięcza bogatemu wyposażeniu i możliwości podłączenia niemal dowolnego sprzętu. Użytkownik zyskuje dostęp do radia analogowego FM i cyfrowego DAB+. Wymagający melomani mogą również odtwarzać muzykę z odtwarzacza CD, gramfonu (wejście Phono), pamięci USB, komputera i serwera NAS. Ponadto MusicCast R-N803D wyposażony jest w cyfrowe złącza optyczne i koaksjalne. Dzięki nim sygnał dźwiękowy cały czas pozostaje w cyfrowej postaci, zapewniając czyste i dynamiczne brzmienie. Bezpłatna aplikacja MusicCast Controller na smartfony i tablety z iOS-em lub Androidem pozwala na pełną kontrolę urządzenia. Co więcej, wystarczy stuknąć palcem i przesunąć po intuicyjnie zaprojektowanym ekranie, aby z łatwością obsługiwać wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast. Dodatkowo użytkownik może kontrolować funkcje YPAO i wyświetlać rezultaty analizy wykorzystując aplikację MusicCast.

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej