Wyszukiwarka

Już jesienią produkty audio-wideo Yamahy z rodziny MusicCast, przystosowane do strumieniowania wysokiej jakości audio w całym domu, otrzymają nową aktualizację. Najnowsza wersja oprogramowania wprowadzi możliwość sterowania przy użyciu poleceń głosowych za pośrednictwem urządzeń kompatybilnych z systemem Alexa. Funkcjonalność Alexa, która dodaje wsparcie dla poleceń MusicCast, będzie równocześnie dostępna dla urządzeń obsługujących system Alexa, wliczając Amazon Echo, Amazon Echo Dot, Amazon Tap i Amazon Fire TV.

"MusicCast jest najbardziej wszechstronnym i najpotężniejszym bezprzewodowym systemem audio multiroom na rynku, a integracja z Amazon Alexa sprawia, że jest on jeszcze łatwiejszy w obsłudze. Wydanie polecenia Aleksie, aby odtworzyła twoją muzykę i słuchanie jej w całym domu przy zachowaniu jakości dźwięku Yamahy, jest niesamowitym doświadczeniem." - stwierdza Bob Goedken, dyrektor generalny działu AV w Yamaha Corporation of America.

Zaprojektowany do współpracy z istniejącą siecią domową Wi-Fi, MusicCast oferuje dostęp do szerokiej gamy materiałów audio z praktycznie dowolnego źródła. Należą do nich serwisy strumieniowe, radio internetowe, cyfrowe biblioteki muzyczne, urządzenia Bluetooth, a nawet zewnętrzne źródła podłączone do produktów MusicCast, takie jak dekodery telewizyjne, odtwarzacze Blu-ray i gramofony. W przeciwieństwie do innych bezprzewodowych systemów audio, MusicCast kompatybilny jest z formatami wysokiej rozdzielczości, gwarantującymi dokładne odwzorowanie niuansów muzyki.

Podczas gdy funkcjonalność Alexa i oprogramowanie MusicCast pojawią się jesienią 2017 roku, produkty MusicCast już teraz mogą być połączone z Amazon Echo Dot i wspierają odtwarzanie multiroom. W przeciwieństwie do innych bezprzewodowych systemów multiroom, wszystkie produkty MusicCast wyposażone są w funkcję wejścia Bluetooth, dzięki której mogą odbierać dźwięk ze źródeł Bluetooth i przesyłać go do innych urządzeń MusicCast. Ponieważ Echo Dot obsługuje funkcję Bluetooth Output, można go łatwo połączyć z dowolnym głośnikiem bezprzewodowym MusicCast, soundbarem lub amplitunerem AV. Te dwa urządzenia można połączyć, mówiąc po prostu "Alexa, connect". Od tego momentu dźwięk Echo Dot będzie odtwarzany przez jedno urządzenie MusicCast lub wiele urządzeń połączonych ze sobą przy użyciu aplikacji MusicCast, aby cieszyć się muzyką w całym domu. Wiele produktów MusicCast udostępnia także wejścia analogowe, które można podłączyć do Echo Dot poprzez jego wyjście liniowe wtedy, gdy użytkownik preferuje połączenie przewodowe.

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej