Wyszukiwarka

Za pomocą jednej aktualizacji Yamaha zmienia sposób korzystania ze swoich już i tak funkcjonalnych urządzeń z rodziny MusicCast. Udostępniona dzisiaj wersja oprogramowania wprowadza trzy kluczowe udogodnienia – kompatybilność z AirPlay 2, funkcjonalność Spotify Connect nawet dla użytkowników bezpłatnego konta, a także zgodność z Asystentem Google. Rozwiązanie przygotowane przez Yamahę potwierdza dbałość producenta o najwyższy poziom wygody użytkowników swoich produktów, także modeli już obecnych na rynku.

Yamaha już od wielu lat udowadnia, że jest niekwestionowanym światowym liderem nie tylko pod względem bogactwa gamy swoich urządzeń audio-wideo, lecz także implementacji nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Wprowadzając rodzinę urządzeń MusicCast Yamaha stworzyły pierwszy na świecie spójny i niesamowicie rozbudowany system multiroom. Teraz ten uznany producent idzie o krok dalej i łączy swój system z trzema pożądanymi przez wielu użytkowników udogodnieniami, tj. możliwością słuchania muzyki z bezpłatnego konta Spotify, kompatybilność z AirPlay 2 oraz zgodność z Asystentem Google.

Jedną z głównych nowości, która jeszcze bardziej zwiększa funkcjonalność urządzeń Yamaha MusicCast, jest kompatybilność z AirPlay 2. Udostępniony w 2018 r. AirPlay 2 niezmiennie opiera się na przesyle danych poprzez domową sieć Wi-Fi, ale w swojej najnowszej odsłonie wprowadza kilka kluczowych udoskonaleń. Teraz użytkownicy iPhone’ów, iPadów oraz komputerów Mac mogą m.in. przesyłać swoją ulubioną muzykę równocześnie do wielu odbiorników zgodnych z AirPlay 2, a także odtwarzać jednocześnie różne utwory w kilku pomieszczeniach. W ten sposób użytkownik z łatwością rozszerzy swój domowy system multiroom, aby cieszyć się muzyką w niemal każdym zakątku.

airplay

Ponadto AirPlay 2 pozwala jednocześnie przesyłać wideo do telewizora i transmitować dźwięk do urządzeń Yamaha MusicCast. Dodatkowym atutem obecności AirPlay 2 jest również możliwość współpracy z asystentem głosowym Siri, dzięki czemu utwory z serwisu Apple Music lub zapisane np. w iPhonie, mogą być wywoływane poprzez Siri. Obsługa AirPlay 2 pozwala również sterować kompatybilnymi urządzeniami Yamaha MusicCast z poziomu aplikacji Dom od Apple.

Ogromną popularnością wśród użytkowników sieciowych urządzeń Yamahy cieszy się internetowy serwis muzyczny Spotify. Do jego głównych zalet należą bogata biblioteka licząca kilkadziesiąt milionów utworów, a także możliwość korzystania z bezpłatnego konta. Dotychczas, aby móc słuchać muzyki na domowym sprzęcie audio i audio-wideo użytkownicy musieli mieć dostęp do urządzeń obsługujących Spotify Connect, co wiązało się z koniecznością posiadanie płatnego konta premium.

spotify

Teraz Yamaha jako pierwszy producent sprzętu audio i AV wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu milionów użytkowników Spotify, którzy nie zdecydowali się na wybór płatnego konta. Po zainstalowaniu udostępnionej dzisiaj aktualizacji oprogramowania swoją ulubioną muzykę na urządzeniach MusicCast odtworzą także osoby korzystające z bezpłatnej wersji serwisu.

Trzecią z nowych funkcjonalności, która może zrewolucjonizować użytkowanie domowego sprzętu audio, jest obsługa Asystenta Google. Pozwala ona na sterowanie głosowe urządzeniami Yamaha MusicCast. Rozwiązanie to uwalnia od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką – użytkownik może m.in. włączać i wyłączać odtwarzanie, regulować poziom głośności, wybierać pomieszczenie, w którym zostanie odtworzony utwór, itd.

asystent google

Od 28 marca dostępna jest powszechnie wykorzystywana wersja angielskojęzyczna, kolejne wersje językowe będą wprowadzane sukcesywnie.

Asystent Google dostępny jest we wszystkich urządzeniach Yamahy z rodziny MusicCast. Z kolei bezpłatny Spotify oraz AirPlay 2 zostają wprowadzone w następujących urządzeniach MusicCast:

Najnowsze oprogramowanie dla ww. urządzeń Yamahy już jest dostępne. Kompatybilne urządzenia poinformują użytkownika o możliwości zainstalowania najnowszej wersji.

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej