Wyszukiwarka

Yamaha udostępniła najnowszą aktualizację oprogramowania dla swoich urządzeń z rodziny MusicCast. Dzięki niej amplitunery AV z serii RX-Vx85 oraz Aventage RX-Ax80 zyskają nowe, użyteczne funkcje: kompatybilność z AirPlay 2, Spotify Connect dla darmowych kont Spotify oraz HDMI eARC.

kafelek 1350px yam ampl update

 

Po wprowadzeniu nowych funkcjonalności do głośników bezprzewodowych MusicCast 50 i MusicCast 20, Yamaha udoskonala teraz dwie serie amplitunerów kina domowego: RX-Vx85 oraz Aventage RX-Ax80. Dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania sieciowe urządzenia z obu serii zyskają trzy nowe, niezwykle przydatne funkcje.

airplay

Jednym z kluczowych udogodnień jest kompatybilność z AirPlay 2. Obecny na rynku od ubiegłego roku, AirPlay 2 zapewnia użytkownikom kilka ważnych udoskonaleń. Teraz osoby korzystające z iPhone’ów, iPadów lub komputerów Mac mogą m.in. przesyłać muzykę równocześnie do wielu odbiorników zgodnych z AirPlay 2, a także odtwarzać jednocześnie różne utwory w kilku pomieszczeniach. Kolejną zaletą jest możliwość przesyłania w jednym czasie wideo do telewizora oraz transmitowania dźwięku do urządzeń MusicCast. Ponadto obecność AirPlay 2 pozwala korzystać z asystenta głosowego Siri i sterowania kompatybilnymi urządzeniami Yamaha MusicCast z poziomu aplikacji Dom.

spotify

Drugą z nowości, które wprowadza aktualizacja, jest jeszcze łatwiejszy dostęp do muzyki zgromadzonej w serwisie Spotify. Wielu użytkowników przekonuje bogata biblioteka serwisu oraz możliwość korzystania z bezpłatnego konta. Dotychczas, aby móc słuchać muzyki na domowym sprzęcie audio i audio-wideo, użytkownicy musieli mieć dostęp do urządzeń obsługujących Spotify Connect, co wiązało się z koniecznością posiadanie płatnego konta premium. Teraz Yamaha wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników bezpłatnych kont – wystarczy zainstalować najnowszą aktualizację oprogramowania, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką także wtedy, gdy nie zostanie wykupiony pakiet premium.

Ostatnią z nowości jest dodanie funkcji eARC. Dzięki niej użytkownicy korzystający z telewizorów zapewniających dostęp do telewizji cyfrowej lub serwisów takich jak Netflix mogą cieszyć się dźwiękiem zgodnym z kodekami Dolby TrueHD, DTS-HD, Dolby Atmos i DTS:X.

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dostępna jest dla urządzeń: RX-V485RX-D485RX-V585RX-S602RX-V685, RX-A680RX-A880RX-A1080RX-A2080RX-A3080.

Już wkrótce nową aktualizację otrzyma kolejny product z rodziny MusicCast – soundbar MusicCast BAR 400. Dzięki niej użytkownicy tych urządzeń zyskają obsługę AirPlay 2 oraz możliwość korzystania z bezpłatnych kont Spotify. 

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej