Wyszukiwarka

Yamaha już wkrótce wprowadzi do oferty najnowszy amplituner kina domowego. Będzie to otwierający referencyjną serię AVENTAGE model RX-A2A. Urządzenie wykorzystuje wiele rozwiązań charakterystycznych dla wysokiej klasy konstrukcji, w tym obsługę Dolby Atmos® z wirtualizacją wysokości, Dolby Vision, HDR10+, DTS:X®, 8K60B, 4K120AB, funkcje stworzone dla graczy komputerowych, a także unikatowe rozwiązania Yamahy – MusicCast, MusicCast Surround i YPAO® R.S.C. z pomiarem wielopunktowym. Na zewnątrz uwagę przykuwa nowa stylistyka amplitunera.

Yamaha RX-A2A

Już hasło przewodnie przygotowane z myślą o nowym amplitunerze AV Yamahy – Kino domowe wykraczające poza granice wyobraźni – dobitnie wskazuje, że mamy do czynienia z niezwykle utalentowanym urządzeniem. Wydajna, perfekcyjnie dopracowana konstrukcja pozwala uzyskać niezwykle wysoką jakość dźwięku i obrazu, zapewniając kinu domowemu całkowicie nowe możliwości. Model RX-A2A z łatwością spełnia oczekiwania wymagających użytkowników zarówno w odniesieniu do jakości brzmienia, wrażeń wizualnych w filmach i grach komputerowych, a także funkcjonalności i łatwości użytkowania.

Dolby Vision, HDR10+, funkcje dla graczy – najwyższa jakość obrazu

Niewątpliwym atutem amplitunera AV Yamaha RX-A2A jest obsługa formatu HDR10+, który w oparciu o analizę scena po scenie określa dynamikę materiału wideo, a także za pomocą niewielkiej ilości metadanych opisuje charakterystykę sceny pomiędzy jasnymi i ciemnymi fragmentami. Rozwiązanie to umożliwia wychwycenie istotnych szczegółów, co przekłada się na większy realizm oglądanych obrazów. Swój uniwersalnych charakter RX-A2A zawdzięcza również obsłudze formatu Dolby Vision.

Amplituner na całym etapie obsługuje rozdzielczości 8K60B oraz 4K120AB. Pozwala to aktywować wyższe częstotliwości odświeżania, czego efektem jest płynniejszy obraz. Dzięki temu ultraszybkie wideo UHD jest niezwykle ostre, co zwiększa przyjemność podczas oglądania transmisji sportowych oraz filmów akcji.

Projektanci Yamahy pamiętali także o graczach komputerowych i z myślą o nich wzbogacili RX-A2A o funkcje, które zwiększają poziom wygładzenia i płynności ruchu oraz przejść w obrazach wideo zarówno w grach, jak i filmach. Wśród tych funkcji znalazły się m.in. VRR (Variable Refresh Rate), ALLM (Auto Low Latency Mode), QMS (Quick Media Switching) oraz QFT (Quick Frame Transport). Pierwsza z nich redukuje opóźnienie i reguluje częstotliwość odświeżania, co chroni przed rozrywaniem się obrazu, zapewniając mu odpowiednią płynność. Funkcja ALLM, po wykryciu przez telewizor konsoli do gier podłączonej poprzez HDMI, automatycznie aktywuje w odbiorniku TV tryb „Gry”, dzięki czemu sygnał przesyłany jest bez żadnych opóźnień. QMS minimalizuje opóźnienie sygnału przy przełączaniu i eliminuje pojawiający się czarny ekran, natomiast QFT zmniejsza opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu.

Yamaha RX-A2A

Wyśmienity dźwięk surround

Fantastyczny, zachwycający swoim przestrzennym realizmem dźwięk jest m.in. efektem kompatybilności RX-A2A z DTS:X® oraz Dolby Atmos® z wirtualizacją wysokości. Pierwszy z formatów rozmieszcza źródła dźwięku tam, gdzie naturalnie pojawiłyby się w rzeczywistej przestrzeni. Pozwala to uzyskać realistyczną, wielowymiarową scenę dźwiękową. Wraz z wbudowanym silnikiem mapowania przestrzennego DTS Neural:X™ rozwiązanie to pozwala jeszcze mocniej zanurzyć się w dźwięku, dosłownie otaczając się nim.

 Drugi format, Dolby Atmos® z wirtualizacją wysokości (funkcja dostępna poprzez aktualizację oprogramowania) rozwiązuje problem użytkowników, którzy nie mają w swoim systemie głośników sufitowych lub promieniujących do góry. Układ Dolby symuluje wrażenia Atmos wykorzystując jedynie głośniki skierowane do przodu. Użytkownik może skonfigurować do pięciu głośników, aby odtworzyć efekt dwóch głośników sufitowych lub też wykorzystać wszystkie siedem kanałów do symulacji imponującego efektu czterech górnych głośników.

Amplituner RX-A2A wyposażony jest także w autorski układ Yamahy – CINEMA DSP 3D. Rozwiązanie to pozwala stworzyć w domu pola dźwięku, odwzorowując przestrzeń i akustyczną atmosferę słynnych światowych sal koncertowych oraz klubów muzycznych.

Wysoka jakość brzmienia to również zasługa antyrezonansowej technologii A.R.T. Wedge. Pod tą nazwą kryje się specjalna piąta nóżka, umieszczona w centralnej części podstawy, która tłumiąc wibracje pochodzące z pracującego transformatora, tranzystorów mocy i radiatorów zwiększa precyzję odtwarzanego dźwięku.

Yamaha RX-A2A

Najnowocześniejsze funkcje

Yamaha RX-A2A swoją funkcjonalność zawdzięcza m.in. systemowi multiroom Yamaha MusicCast. Za sprawą funkcji MusicCast Surround możliwości amplitunera i wygoda jest użytkowania sięgają całkowicie nowego poziomu. MusicCast Surround pozwala bezprzewodowo łączyć amplituner z głośnikami MusicCast 50 lub MusicCast 20, które w tej sytuacji będą pełniły rolę tylnych głośników efektowych.

Urządzenie kompatybilne jest także z asystentami głosowymi Google i Alexa, co pozwala sterować amplitunerem bez potrzeby korzystania ze zdalnego sterowania. Ponadto RX-A2A obsługuje AirPlay 2, otwierając tym samym drogę do bezprzewodowego przesyłania muzyki z urządzeń Apple i sterowania głosowego poprzez Siri. Amplitunerem RX-A2A można sterować również przy użyciu bezpłatnej, polskojęzycznej aplikacji MusicCast.

Możliwości amplitunera zwiększają funkcje sieciowe. Użytkownicy mogą słuchać radia internetowego, a także korzystać z serwisów strumieniowych (m.in. Spotify i Tidal) oraz łączności bezprzewodowej Wi-Fi (2,4/5 GHz), AirPlay 2 i Bluetooth (dwukierunkowy). Współpracę ze źródłami dźwięku ułatwiają złącza analogowe i cyfrowe (optyczne, koncentryczne), port USB oraz wejście Phono.

Yamaha RX-A2A

Łatwe dopasowanie do akustyki pomieszczenia

Yamaha konsekwentnie stosuje w swoich amplitunerach kina domowego układ YPAO™ (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). Model RX-A2A wykorzystuje bardziej zaawansowaną wersję tego układu – YPAO™ R.S.C. z pomiarem wielopunktowym. Rozwiązanie to automatycznie analizuje akustykę pomieszczenia odsłuchowego i systemu audio, biorąc pod uwagę także efekt odbicia dźwięku, a następnie precyzyjnie dostraja różne parametry tak, aby wynieść jakość dźwięku na studyjny poziom.

W idealnym dopasowaniu amplitunera RX-A2A do pomieszczenia odsłuchowego pomaga także odmienione wzornictwo łączące klasyczne rzemiosło Yamahy z nowoczesną, elegancką stylistyką. Każdy element modelu został starannie wykonany, aby mieć pewność, że ten amplituner AV będzie wspaniale wyglądał i doskonale brzmiał wszędzie, gdzie tylko zostanie ustawiony.

 

 

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej