Wyszukiwarka

Najnowsze amplitunery kina domowego Yamahy całkowicie zrywają z dotychczasową stylistyką i wprowadzają nowe nazewnictwo oraz wiele nowoczesnych udogodnień, ale zachowują przy tym sprawdzone i cenione przez użytkowników rozwiązania, m.in. system MusicCast, funkcję MusicCast Surround oraz układy Cinema DSP 3D i YPAO. Dzięki temu obie konstrukcje dostarczają niesamowicie angażujący dźwięk przestrzenny i krystalicznie czysty obraz, sprawiając, że każda scena filmowego seansu lub utwór muzyczny stają się niemal realnym wydarzeniem, w którego centralnym miejscu znajduje się użytkownik.

yamaha rx v6a rx v4a

Nowe amplitunery AV Yamahy – RX-V6A i RX-V4A – to odpowiednio 7.2- i 5.2-kanałowe konstrukcje, które wyróżniają się obsługą rozdzielczości 8K/60 Hz. Urządzenia wyposażone są w szereg portów HDMI (7 wej./1 wyj. w RX-V6A i 4 wej./1 wyj. w RX-V4A), przy czym w RX-V6A rozdzielczość 8K/60 Hz obsługują trzy wejścia oraz wyjście, a w mniej zaawansowanym modelu wszystkie porty HDMI.

Kompatybilność z HDR10+ oraz Dolby Atmos z wirtualizacją wysokości

Idealnym dopełnieniem funkcjonalności HDMI jest obsługa HDR10+, a w przypadku modelu RX-V6A także Dolby Atmos z funkcją wirtualizacji wysokości. Pierwszy z formatów korzystając z dynamicznych metadanych pozwala wyświetlić każdą scenę z charakterystyką przewidzianą przez jej twórcę. Z kolei Dolby Atmos pozwala stworzyć spektakularne wrażenia audio. Zastosowany w RX-V6A układ Dolby Atmos z technologią wirtualizacji wysokości za pomocą pięciu głośników pozwala cieszyć się efektami Dolby Atmos także wtedy, gdy nie ma możliwości zainstalowania dodatkowych głośników kanału wysokości.

yamaha rx-v6a

Rozwiązania dla graczy komputerowych

Projektanci Yamahy odpowiedzieli także na oczekiwania miłośników gier komputerowych. Aby uzyskać najlepsze możliwe efekty wideo podczas rozgrywek komputerowych, Yamaha wzbogaciła RX-V6A i RX-V4A o cztery rozwiązania: VRR (Variable Refresh Rate), ALLM (Auto Low Latency Mode), QMS (Quick Media Switching) i QFT (Quick Frame Transport).

VRR to wykorzystywany w grach mechanizm, który eliminuje problem rozrywania się ramek obrazu. Specjalny układ redukując opóźnienia i regulując częstotliwość odświeżania zapewnia obrazom niezbędną płynność.

ALLM automatycznie aktywuje w telewizorze tryb „Gra” po wykryciu konsoli do gier podłączonej poprzez port HDMI. Dzięki temu sygnał przesyłany jest bez żadnych opóźnień, co jest szczególnie istotne w trakcie e-sportowych rozgrywek.

Zadaniem funkcji QMS i QFT jest zwiększenie przyjemności płynącej z oglądania materiałów wideo. QMS ogranicza opóźnienie sygnału przy przełączaniu oraz eliminuje pojawiający się czarny ekran. QFT zmniejsza opóźnienie przy przesyłaniu klatek obrazu.

yamaha rx-v4a

Zmodyfikowana konstrukcja wzmacniacza

W RX-V6A i RX-V4A projektanci zastosowali całkowicie nową konstrukcję wzmacniacza, która teraz wyróżnia się wysoką szybkością narastania napięcia wyjściowego przy zachowaniu stabilności sygnału. Ponadto zmodyfikowana sekcja amplifikacji zapewnia precyzyjniejszą transmisję sygnału w przypadku dźwięku high-res.

Unikatowe funkcje MusicCast Surround i Cinema DSP 3D

MusicCast Surround to znana już, ale bardzo przydatna funkcja. Dzięki niej amplitunery AV Yamaha RX-V6A i RX-V4A mogą bezprzewodowo łączyć się z głośnikami MusicCast 50 oraz MusicCast 20, które w tej sytuacji będą pełniły rolę tylnych głośników efektowych.

Stworzony i opatentowany przez Yamahę układ Cinema DSP 3D łączy cyfrowe przetwarzanie sygnału ze zmierzonymi danymi pól dźwiękowych. Cinema DSP 3D umożliwia odtworzenie w pomieszczeniu odsłuchowym atmosfery najbardziej znanych i cenionych sal koncertowych oraz klubów muzycznych z całego świata.

yamaha rx-v6a rx-v4a

Wyśmienite brzmienie na wyciągnięcie ręki

Yamaha konsekwentnie wzbogaca swoje amplitunery kina domowego o autorskie rozwiązanie – YPAO ™ (Yamaha Parametric room Acoustic Optimizer). To dostępny na zawołanie swoisty „inżynier dźwięku, który automatycznie analizuje akustykę pokoju odsłuchowego oraz systemu audio, a następnie w oparciu o uzyskane wyniki precyzyjnie dostraja różne parametry, aby zapewnić najlepszy możliwy dźwięk. Jedyne, co musi zrobić użytkownik, to podłączyć do RX-V6A lub RX-V4A dostarczany wraz z nimi specjalny mikrofon i ustawić go w miejscu odsłuchu. W modelu RX-V6A Yamaha zastosowała bardziej rozbudowaną wersję układu – YPAO™ R.S.C. – która podczas pomiaru bierze pod uwagę także efekt odbicia dźwięku.

Łatwa obsługa i współpraca z zewnętrznymi urządzeniami

Amplitunerami RX-V6A i RX-V4A można sterować z poziomu dołączonego pilota, a także przy użyciu bezpłatnej, polskojęzycznej aplikacji MusicCast oraz asystentów głosowych (dostępność asystentów uzależniona jest od regionu i wymaga urządzenia z wbudowanym mikrofonem np. smartfona lub głośnika z wbudowanym asystentem głosowym). Funkcjonalność urządzeń zwiększają liczne funkcje sieciowe, m.in. wbudowane serwisy strumieniowe (Spotify, Tidal), radio internetowe, a także łączność bezprzewodowa Wi-Fi (2,4/5 GHz), AirPlay 2 oraz dwukierunkowy Bluetooth. Współpracę ze źródłami dźwięku ułatwiają złącza analogowe i cyfrowe (optyczne, koncentryczne), port USB, a w RX-V6A także wejście Phono, które umożliwia podłączenie dowolnego gramofonu, także tego bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego.

 

 

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej