Wyszukiwarka

System bezprzewodowej muzyki z jakością Yamaha
MusicCast to rozwiązanie umożliwiające połączenie sprzętu audio w funkcjonalny system o nieograniczonych możliwościach.
 

BEZPRZEWODOWY DŹWIĘK W CAŁYM DOMU
MusicCast jest autorskim systemem firmy Yamaha, dzięki któremu możesz bezprzewodowo przesyłać dźwięk pomiędzy urządzeniami rozlokowanymi w całym domu, a także korzystać z wielu innych unikatowych funkcjonalności.

Za pomocą zwykłej domowej sieci Wi-Fi wszystkie urządzenia MusicCast komunikują się ze sobą, a więc można wszystkimi sterować za pomocą jednej aplikacji, a przede wszystkim bezprzewodowo przesyłać między nimi dźwięk, nawet jeśli znajdują się w różnych pokojach w domu! Dlatego też MusicCast nazywamy systemem multiroom.

Urządzenia Yamaha MusicCast obsługują wiele popularnych serwisów muzycznych takich jak Spotify, Tidal, Deezer czy Qobuz. Korzystaj ze swojego ulubionego serwisu i ciesz się milionami utworów w jednym miejscu. Dzięki temu, że obsługa powyższych serwisów jest wbudowana w urządzenie, odtworzy ono muzykę bezpośrednio z sieci, a nie z Twojego smartfona. W ten sposób oszczędzasz baterię w telefonie i możesz z niego dowolnie korzystać bez przerywania odtwarzania. Wybierz po prostu utwór na ekranie smartfona i gotowe - resztą zajmie się Yamaha MusicCast. Twój smartfon będzie teraz tylko pilotem: możesz zmieniać utwory, regulować głośność, pauzować odtwarzanie. A w międzyczasie dzwonić, odbierać połączenia, surfować w internecie - cokolwiek zechcesz.

Połącz urządzenie MusicCast z domową siecią Wi-Fi i odtwarzaj na nim bezprzewodowo muzykę zapisaną w pamięci Twojego smartfona/tabletu lub komputera. Jeśli używasz domowego dysku NAS, jego zawartość również zobaczysz w aplikacji MusicCast Controller i możesz ją odtworzyć. Nie musisz już podłączać komputera czy smartfona przewodem, aby posłuchać muzyki na swoim systemie audio. Możesz przeglądać zawartość swojego smartfona czy komputera w aplikacji MusicCast Controller, wybrać żądany utwór a urządzenie MusicCast odtworzy je bezprzewodowo poprzez Twoją sieć Wi-Fi. Co ważne, odtwarzanie muzyki w ramach domowej sieci nie pogarsza jakości przesyłanych plików muzycznych, nie ma tu zaawansowanej kompresji - odtwarzasz pliki w ich oryginalnej jakości. Możesz także zapisywać konkretne piosenki lub albumy w sekcji Ulubione w aplikacji MusicCast, aby mieć do nich jeszcze szybszy dostęp.

Każde urządzenie Yamaha MusicCast wyposażono w odbiornik Bluetooth, dzięki czemu możesz sparować swój telefon, tablet lub laptop i bezprzewodowo wysłać muzykę, aby słuchać jej na swoim sprzęcie audio. Oczywiście możesz korzystać z wbudowanych w urządzenie MusicCast serwisów muzycznych (np. Spotify czy Tidal) lub odtwarzać muzykę zapisaną na smartfonie czy komputerze za pomocą domowej sieci Wi-Fi, ale Bluetooth daje Ci dodatkowe możliwości! Możesz dzięki niemu odtworzyć na urządzeniu Yamaha MusicCast muzykę z dowolnych aplikacji czy serwisów wideo, np. YouTube. Cokolwiek odtworzysz na swoim smartfonie czy tablecie możesz bezprzewodowo przesłać na urządzenie MusicCast. To dlatego MusicCast jest tak uniwersalny - korzystaj z serwisów muzycznych wbudowanych w nasze urządzenia, a jeśli chcesz posłuchać czegokolwiek innego - po prostu wyślij to Bluetoothem!

Jesteś użytkownikiem produktów Apple? Świetnie, urządzenia Yamaha MusicCast odtworzą muzykę bezprzewodowo wysyłaną z Twojego iPhone, iPad czy Mac’a za pomocą protokołu AirPlay. Połącz urządzenie MusicCast z Twoją domową siecią Wi-Fi, z którą połączony jest twój iSprzęt, w panelu sterowania wybierz ikonę AirPlay i wybierz sprzęt audio, na którym chcesz odtworzyć muzykę. Gotowe!

Każde urządzenie Yamaha MusicCast wyposażono w dwukierunkowy Bluetooth. Oznacza to, że cokolwiek odtwarzasz na urządzeniu Yamahy, możesz także wysłać na dowolny produkt Bluetooth - np. bezprzewodowe słuchawki lub głośnik. Twoje słuchawki i głośniki Bluetooth zyskują teraz nowe możliwości - możesz słuchać na nich np. dźwięku z telewizora czy muzyki z płyt winylowych - wszystko to, co odtwarzasz na swoim urządzeniu Yamaha MusicCast możesz przesłać dalej! Jak to zrobić? Otwórz aplikację MusicCast Controller i rozpocznij odtwarzanie z dowolnego źródła. Przejdź do ekranu, który pokazuje co w tej chwili jest odtwarzane i naciśnij ikonę ustawień dźwięku.

Yamaha zawsze słynęła z wysokiej jakości dźwięku - to dziedzictwo znalazło swoje zastosowanie również w przypadku produktów rodziny MusicCast. Wszystkie urządzenia obsługują pliki wysokiej rozdzielczości do 192 kHz (FLAC, ALAC, WAV), a wiele z nich także referencyjne pliki DSD (do 5.6 MHz). MusicCast to system multiroom, który nie oferuje tylko muzyki tła - nasze urządzenia odtwarzają pliki high-res, ponieważ MusicCast to multiroom z jakością Yamaha!

Każdym urządzeniem Yamaha MusicCast (a także wszystkimi na raz) możesz zarządzać za pomocą bezpłatnej aplikacji w języku polskim. Aplikację MusicCast Controller pobierzesz ze sklepów Google lub AppStore - na systemy Android i iOS. Aplikacja pozwala Ci zarządzać wieloma ustawieniami urządzeń, a także łączyć je w grupy, aby odtwarzały tę samą muzykę. W aplikacji możesz też zapisywać ulubione stacje radiowe, tworzyć playlisty, zarządzać serwisami muzycznymi. Wygodnie steruj urządzeniami Yamaha z ekranu swojego smartfona!

Aplikacja MusicCast Controller to świetne narzędzie, które nie tylko zastępuje pilota - ale również ułatwia korzystanie z ulubionych ustawień urządzeń Yamaha MusicCast. Przykłady?

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej