Wyszukiwarka

MusicCast Stereo to idealna funkcjonalność dla tych, którzy szukają nowoczesnego systemu stereo, który nie oznacza od razu zaopatrzenia się w osobny wzmacniacz, odtwarzacz sieciowy i parę kolumn głośnikowych – nie wspominając o konieczności połączenia tych wszystkich urządzeń całą pajęczyną przewodów.

MusicCast Stereo to technologia, która została wbudowana w nowe głośniki bezprzewodowe Yamaha: MusicCast 20 oraz MusicCast 50. Teraz wystarczą dwa głośniki MusicCast 20 lub dwa głośniki MusicCast 50 i prosta konfiguracja bezprzewodowego połączenia między nimi. W rezultacie otrzymujemy prawdziwym dźwięk dwukanałowy – i nie potrzebujemy już tak dużej przestrzeni, jak w przypadku klasycznych zestawów stereo.

 

musiccast stereo musiccast 20

 

Głośniki MusicCast są bowiem jednocześnie wzmacniaczami, odtwarzaczami sieciowymi oraz głośnikami. Dodatkowo zamkniętymi w stylowej obudowie – idealnej dla Twojego domu!

A jeśli zabraknie Ci basu to wystarczy – oczywiście bezprzewodowo! – połączyć z głośnikami jeszcze subwoofer MusicCast Sub 100.

Co mogę odtwarzać na moim zestawie stereo złożonym z dwóch głośników bezprzewodowych?

  • możesz odbierać bezprzewodowo dźwięk z innych urządzeń MusicCast np. z amplitunera lub soundbara w salonie (i każdego podłączonego do nich urządzenia np. telewizora czy odtwarzacza CD!)
  • możesz wysłać do głośników za pomocą Bluetooth (wersja 4.2) lub Airplay muzykę ze smartfona czy tabletu
  • możesz słuchać muzyki z serwisów muzycznych takich jak Spotify czy Tidal lub korzystać z radia internetowego
  • możesz odtworzyć na głośnikach pliki muzyczne zapisane w pamięci Twojego komputera czy dysku NAS – za pomocą domowej sieci Wi-Fi
  • możesz nawet bezprzewodowo wysłać muzykę z głośnika na dowolne słuchawki Bluetooth
  • możesz także zaprogramować przyciski na panelu górnym głośnika, aby natychmiastowo wywołać zapisane pod nimi ulubione stacje radiowe lub plejlisty

Myślisz o tym  jak możesz użyć takiego systemu stereo? Oto kilka propozycji:

  • używaj ich jako bezprzewodowych głośników do Twojego laptopa
  • korzystaj z nich jako zestawu stereo w Twojej sypialni – głośniki mają wbudowany budzik więc mogą obudzić Cię np. dźwiękami ulubionej stacji radiowej
  • w przypadku MusicCast 50 możesz także podłączyć do nich telewizor (poprzez wejście optyczne) lub odtwarzacza CD (poprzez wejście RCA)

 

musiccast stereo musiccast 50

 
Jak zatem sparować dwa głośniki MusicCast w taki zestaw stereo? Wszystko robimy za pomocą bezpłatnej, polskojęzycznej aplikacji MusicCast Controller (dostępnej na systemy Android i iOS). Aplikacja służy nam też do szybkiego rozłączenia naszych głośników, aby móc korzystać z każdego niezależnie. Subwoofer do naszych głośników również podłączamy zdalnie poprzez aplikację. Kilka dotknięć ekranu smartfona i gotowe!
 

musiccast stereo musiccast sub 100

Polityka prywatności

Strona wykorzystuje pliki cookie i inne podobne technologie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeżeli nie wyrażasz na to zgody, możesz zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Pamiętaj jednak, że w takim wypadku niektóre funkcje strony mogą nie działać prawidłowo.

Dowiedz się więcej